Genel

NFT Satışı Rekor Düzeyde, 13 Bin Solana’ya Satıldı!

0
(0)

Solana’da NFT satışı rekor seviyeye ulaştı. Son dönemde NFT’lerin popülerleşmesiyle birlikte birçok kişi NFT dünyasına adım atmaya başladı. Öte yandan satımı yapılan birçok NFT, yüksek fiyatlarla alıcı buluyor. Son olarak SolanaMonkeyBusiness isimli NFT’nin, rekor fiyattan alıcı ile buluştuğu aktarıldı.

Söz konusu NFT çalışması, ekip tarafından ortaya koyulan 5 bin adet NFT arasında #1355 kodlu olan NFT, 13027 adet SOL’a satıldı. Bu da yaklaşık olarak 2.1 milyon dolara tekabül ediyor. Söz konusu NFT, Solana coin karşılığı satılan en pahalı NFT rekorunu kırarak kayıtlara geçti.

Solana’da Önceki Rekor 1 Milyon Dolardı

Solana ağı üzerinde gerçekleşen en pahalı NFT, 1 milyon dolardan el değiştirmişti. Son kaydedilen rakam 2.1 milyon dolar oldu ve neredeyse iki katından daha fazlaya NFT satışı gerçekleştirilmiş oldu. SolMonkey #1355 kodlu NFT eseri, yeni rekor ile alıcısıyla buluştu.

Solana’da Önceki Rekor 1 Milyon Dolardı

Son zamanlarda NFT’lere yönelim giderek artarken, birçok kişinin aklında “Kripto ile sanat çağı mı başlıyor?” serisi beliriyor. Uzmanlar var olan geleneksel piyasalara kripto varlıkların yeni bir soluk getirdiğinin altını çiziyor.

Özellikle dijital sanat eserleri dediğimiz NFT’lerin, bu denli ilgi görmesi de piyasayı canlı tutan etmenler arasında yer alıyor. NFT olarak bilinen bu eşsiz jetonlar, kimi kesim tarafından “balon” olarak nitelendiriliyor. Öte yandan NFT’leri geleceğin önemli uğraşları arasında görenler de var.

NFT’leri Değerli Yapan Nedir?

Nft’leri Değerli Yapan Nedir

Son dönemde birçok insan altcoin haberleri ve gelişmelerini takip ediyor. Ancak bunlara ek olarak dünyanın farklı noktalarından NFT haberleri de hız kesmeden geliyor. Son olarak Solana’da gerçekleştirilen NFT satışı, ağ üzerindeki rekorunu tazeledi.

Peki, bu NFT’ler nasıl değerleniyor? Hepimizin bildiği gibi, tablolar ve heykeller vb. gibi sanat eserleri değerlidir. Bilgisayar ve bulut depolama alanlarında dijital dosyalarda saklanan eserler, kolaylıkla ve birçok defa kopyalanabilir. Basılabilir hatta sosyal medya üzerinde paylaşılabilir. Bu gibi avantajlar, NFT’leri geleneksel sanat eserlerinden ayıran en önemli etkendir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Nft ler şu günlerde büyük ilgi görüyor ben de bilgilenmek için but tür makalelere hemen giriyorum gerçekten bilgilendirici bir yazı olmuş umarım ben de nft de sektöründe başarılı olurum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu