CoinKolay ÖzelBitcoinBlockchain

Türk Kripto Para Borsaları ve Müşterilerin Karşılaştığı Sorunlar

0
(0)

Son dönemlerde Türk kripto para borsaları fazlasıyla gündeme gelmeye başladı. İlk başlarda kripto paralar gündemde yer alıyordu. Fakat son dönemlerde arka arkaya gelen dolandırıcılık haberleri borsaların farklı değerlendirilmesine neden oldu. Ülkemizde insanların kripto paralara alışma süreci bir hayli uzun olmuştu. Ama ilerleyen zamanlarda Türkiye kripto para kullanımında, Avrupa’da birince dünyada ise 4. Ülke haline geldi. Ülkemizde yaklaşık 8 milyona yakın kişi kripto paralar ile uğraşıyor.

Dolandırıcılık haberleri ise ülkemizde insanların yavaş yavaş bu piyasadan uzaklaşmasına neden oldu. Dünyanın en büyük kripto para borsaları ayrıca ülkemizden çok daha fazla müşteri kazanmaya başladı. Ülkemizde insanlar artık ya tamamen parasını çekiyor ya da yabancı borsalara taşıyor. Ülkemizde gün geçtikçe kripto para borsası yorumları daha da olumsuz bir hal almaya başlıyor. Maalesef ülkemizde insanlar sadece dolandırıcılıktan etkilenmiyor. Birbirinden farklı sorunlar bu süreçte insanları etkilemeye devam ediyor.

Türk Kripto Para Borsaları ve Yaşanan Sorunlar

Türk Kripto Para Borsaları Ve Yaşanan Sorunlar

Haberlerde sadece Türk borsalarının dolandırdığı kişilere yer veriliyor. Fakat bundan farklı olarak en iyi Türk kripto para borsası bile farklı sorunlar ile insanların karşısına çıkıyor. Müşterilerin en çok yaşadığı sorun ise yüklü miktarları çekememek. İnsanlar genellikle belli bir miktarın üzerinde para çekerken sorunla karşılaşıyor. Borsalar bu durumu bilerek yapmasa da yetersiz sistem buna neden oluyor. Türk kripto para borsaları hacmi genellikle çok düşük seviyelerde olduğu için yüklü çekimleri zaman zaman ya parça ya da geç veriyor.

Müşterilerin kripto paraları istedikleri yüksek değerden satamaması da farklı bir sorun olarak karşılarına çıkıyor. En büyük kripto para borsaları arasında ilk sırada yer alan Binance içerisindeki bir kriptonun değeri ile ülkemizdeki borsadaki değeri farklı oluyor. Binance’dan işlem yapan kişiler yüksek kar ile hızlı satış yapıyor. Ülkemizdeki bazı borsalarda ise kripto çok az artmış gibi görünüyor ve müşterilerin karı düşüyor. Ayrıca ülkemizdeki bazı borsalar anlık artışları tam olarak sisteme yansıtamıyor.

Gönderilen Kripto Paranın Askıda Kalması!

Gönderilen Kripto Paranın Askıda Kalması

Ülkemizde insanların yaşadığı bir diğer sorun ise gönderinin askıda kalmasıdır. Kripto para borsaları arasında transfer yapmak son derece yaygındır. Gönderilen kripto Blockchain ağı üzerinden TXID oluşturarak diğer borsaya geçer. Türk kripto para borsaları içerisinde zaman zaman kripto gitmiyor ve askıda kalıyor. TXID oluşmadığı için de işleme ve paraya hiçbir şekilde ulaşılmıyor. Bu sürecin tamamlanması ise 1 hafta ile 6 ay arasında olabiliyor. Hatta kimi zaman işlem süresi 1 yıl bile sürebiliyor.

Türk Borsalarındaki Destek Yetersizliği

 

Türk Borsalarındaki Destek Yetersizliği

Kripto para borsalarında işlem yapmak oldukça dikkat ister. Yanlış ya da eksik yapılan işlemler büyük sorunlara neden olabilir. Türk kripto para borsaları içerisinde genellikle bu tarz hataların geri dönüşü yok. Yapılan geri dönüşler ise genellikle aylarca sürüyor. İnternet üzerinde ayrıca destek ekiplerinin zamanında dönüş yapmaması ya da hiç dönüş yapmaması üzerine pek çok şikayet var. Blockchain ve kripto para ülkemizde yeni yeni yaygınlaştığı için destek ekipleri bazı sorunlarda yetersiz kalıyor.

Türkiye’deki Kripto Para Borsaları Güvenilir Mi?

Türkiye’deki Kripto Para Borsaları Güvenilir Mi

Ülkemizde faaliyet gösteren borsaların hepsini aynı şekilde değerlendirmek olmak. Fakat genel anlamda bu sorunların en az bir tanesi bir borsada insanları karşısına çıkıyor. Hacim olarak bakıldığı zaman zaten pek çok borsa uzun vadede sağlıklı görünmüyor. Bu yüzden işlem yapmadan önce borsaların işlem hacmi araştırılmalıdır. Ayrıca kripto para borsaları sıralaması incelenerek bu listede yer alan Türk kripto para borsaları içerisinde işlem yapılmalıdır.

 

Nedir?Kimdir?Nasıl? ve Ne Oldu? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu