AnalizBitcoin

Bitcoin Yorum: BTC, ETH, XRP Net Yükselişe Geçebilir!

0
(0)

Son dönemlerde Bitcoin çöküşüyle birlikte altcoin piyasasının kırmızı renge büründüğüne şahit olduk. Bu durumda Bitcoin yorum ve öngörülerini takip eden yatırımcılar, kendilerine yeni seviyeler için pozisyon belirlemeye başladı. Öte yandan uzmanlar BTC, ETH ve XRP için bazı sinyalleri yakaladıklarını dile getiriyor.

Uzmanlara göre Bitcoin fiyatı, %79 Fibonacci geri çekilme seviyesinden 40,727 dolardan güçlü bir yükseliş göstererek geçici bir rahatlama olduğunu gösteriyor. Ethereum fiyatı ise, BTC’nin izinden gittiği için 3.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkmaya başladı. Ripple fiyatı da, 0,964 ila 1,01 ABD Doları arasındaki arz bölgesini bir talep direncine çevirmek için mücadele ediyor. Bizler de bugün Bitcoin analizi başta olmak üzere Ethereum ve Ripple’ı detaylıca değerlendirdik. İşte uzmanların kripto paralar hakkında beklentileri…

Bitcoin Analizi: BTC Düşüş Kaybını Geri Toparlıyor

Bitcoin fiyatı 21 Eylül’de %79 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde 40.727 $’da kapandı ve ertesi gün hemen bir boğa yutan mum çubuğunu ileri sürdü. Yükseliş trendi devam etti ve şimdiye kadar %9’luk bir yükseliş kaydedildi.

Bitcoin Analizi Btc Düşüş Kaybını Geri Toparlıyor

Uzmanların BTC analiz verilerine göre satın alma baskısı devam ederse, %50 Fibonacci düzeltme seviyesinin 45.210 $’da yeniden test edilmesi muhtemeldir. Burada boğalar, Eylül ayının ikinci haftasında görülen konsolidasyon nedeniyle sıkıntı yaşayabilir. Öte yandan 46.856$ seviyesinden yukarılara çıkarsa, lider kripto para daha da yükselebilir. Ardından BTC fiyatı 49.436 doların üzerinde kesin bir kapanış gerçekleştirirse, daha yüksek bir zirve oluşturabilir. Bu da yeni bir yükseliş trendinin başlangıcını bizlere verebilir.

Ethereum Teknik Analiz: ETH Önemli Direnci Aşabilecek mi?

Uzmanlardan gelen ETH analiz verilerine göre lider altcoin hafta boyu BTC’yi takip edebilir. Öte yandan BTC hareketine bağlı olarak ETH önemli bir psikolojik seviye olan 3.000 doların altına düştü ve 2.650 dolardan bir alan oluşturdu. Sonuç olarak da ETH bu engelin üstüne çıktı ve yükselmeye devam edeceğinin sinyalini verdi.

Ethereum Teknik Analiz Eth Önemli Direnci Aşabilecek Mi

Şu anda da 3,619 doların üzerinde kesin bir kapanış elde etmek için alıcılar Ethereum fiyatını zorlayabilirlerse, yeni bir rallinin başladığını görebiliriz. Bu durumda, lider altcoin’in 4.180 dolara tırmanması muhtemeldir. Bahsi geçen senaryo Ethereum analizi için oldukça iyimser olsa da, Bitcoin fiyatının yükselmeye devam edeceği veya konsolide olacağı varsayımına bağlı olarak da değişebilecektir.

Bunlara ek olarak Bitcoin yorum ve analizinde belirtildiği gibi bir U dönüşü yaparsa ve ETH’yi 2.889 doların altına düşürürse, yükseliş tezini geçersiz kılacak ve talep bölgesinde 2.442 ile 2.605 dolar arasında değişen potansiyel bir çöküşü meydana getirebilecektir. Alıcıların mutlaka stoplu işlem yapmasında fayda vardır.

Ripple Teknik Analiz: XRP’ı Zorlu Bir Dönem Bekliyor

Ripple Teknik Analiz Xrp’ı Zorlu Bir Dönem Bekliyor

Uzman sistem analistlerinden biri olan Scott Melker, XRP’da zorlu süreçlere dikkat çekiyor. Hala devam eden Ripple SEC davasının Ripple’daki etkilerini gözler önüne seren analiste göre; Bitcoin ve Ethereum ilerlemeye devam ederken, Ripple fiyatı 0,964 ila 1,01 dolarlık arz bölgesini bir talep noktasına çevirmeye çalışıyor. Analist, XRP fiyatını 1,01 doların üzerinde bir günlük kapanış üretmeye iten satın alma baskısındaki potansiyel bir artış meydana gelirse, alıcıların yeniden canlandığını söylemektedir.

Analiste göre böyle bir durumda, yatırımcılar 1,09 dolarlık direnç alanını yeniden test edilmesini bekleyebilirler. Yükseliş momentumu devam ederse, XRP yükselişini 1,26 dolara kadar uzatabilir. Bu hareket, 1,01 dolardan %25’lik bir tırmanışı temsil ediyor ve yatırımcılar için iyi bir kâr noktası olabilir. Analistin XRP teknik analiz verilerine göre XRP’da en sağlam destek alanı 0.841$ seviyesidir. Bitcoin yorum ve analizleri XRP için yakından takip edilmelidir.

 

Bitcoin Teknik Analiz: 40.000 Dolar Bandını Görebilecek mi? 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Özellikle BTC bandında uzun zamandır piyasada sıkıntılı bir durum yaşanıyordu ve bir türlü istenen büyüme gerçekleşmiyordu .Buradaki verilere göre BTC yatırımcılarının yüzü güleceğe benziyor. Yakından takip etmeye devam edeceğim.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu