CoinKolay ÖzelAnaliz

Yükselecek Altcoinler: Bu Hafta İzlenmesi Gereken Coinler

0
(0)

Yükselecek altcoinler son dönemin en popüler konuları arasında yer alıyor. Özellikle 26 Temmuz – 1 Ağustos haftasına Bitcoin yeşil renkle başladı ve yatırımcıları heyecanlandırdı. Bitcoin’in bu yükselişi neredeyse tüm altcoinleri doping etkisiyle yükseltmeye başladı. Söz konusu yükselişin nedenleri ise merak konusu oldu. Bitcoin birkaç saat önce kısa sürede 40 bin dolar bandına kadar geldi ve geri çekilmeye başladı. Peki, Bitcoin neden yükseliyor?

Bitcoin yazının hazırlandığı sırada 37.941 dolardan seyrediyor. Dün gece başlayan ani yükselişle 40 bin doları görmesiyle yerini ufak çaplı düzeltmelere bıraktı. Peki, BTC neden yükseldi? İşte detaylar…

Bitcoin Neden Yükseliyor Son Dakika!

Bitcoin Neden Yukseliyor Son Dakika

Bitcoin dün gece 02:00 sularında yükseliş hareketini başlattı ve 04:00’da 40 bin dolar bandını görerek geri çekilmeye başladı. Bu durum yatırımcıların ilgisini çekti. Söz konusu yükselmenin nedenlerine ilişkin pek çok iddia ortaya atılıyor. Bitcoin’in yükselişinin ana sebebi olarak Amazon’un duyurusu olduğu düşünülüyor.

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada Amazon haberleri dolaşmaya başlamıştı. Bu haberlerin Çin’de güne başlanıldığı zaman zirveye ulaşması, fitili ateşleyen ilk neden olduğu düşünülüyor. Söylentilerin Çinli yatırımcılar tarafında hızla yayılması piyasayı da hareketlendirdi. Amazon şirketinden teyit edildiği söylenen habere göre Çinli yatırımcılar Bitcoin stoklamaya başladı.

Yükselişe Geçecek Altcoinler

Bildirilenlere göre Amazon yakın bir tarihte; Bitcoin, Ethereum, Cardano ve Bitcoin Cash ile ödeme işlemlerini başlatacak, denildi. Bu durumda piyasadaki yatırımcıların da etkisiyle lider kripto para birimi hızla yükselmeye başladı. Peki, bu hafta izlenmesi gereken altcoinler hangileri olacak? Bitcoin daha ne kadar yükselecek ve yükselişe geçecek altcoinler neler? Şimdi gelin, birlikte inceleyelim.

Bu Hafta Hangi Kripto Para Yükselir 2021?

Uzman analistlerin 2021 altcoin tahminleri pek çok kez tutmaktadır. Bu tahminlere ve şu anki piyasa durumuna göre pek çok birim gelecek günlerde yeşil renkte seyredecek. Peki, hangi kripto paralar bu hafta izlenmelidir? İşte o altcoinler…

Celer Network (CELR)

Celer Network (Celr)

Popüler analist Michael van de Poppe, CELR biriminin uçarak yükselişe geçeceğini sosyal medya üzerinden aktardı. Poppe’ye göre CELR/BTC çiftinde üstel kazançları karşılıyor, denildi. Konuya yönelik bir diğer açıklaması ise %300 ila %700 oranında büyük bir ralli gelebileceğini belirtti. Altcoinlerdeki grafikler incelendiğinde, bu potansiyelin var olduğunu aktardı. CELR ile FET biriminden oldukça umutlu olduğunu da sözlerine ekledi. Bu durumda yükselecek altcoinler 2021 Ağustos ayında CELR birimini de kapsayabilir, denildi.

Ethereum (ETH)

Ethereum (Eth)

Ethereum Bitcoin’e bağlı olarak şu anda 2.329$ bandında işlem görüyor. Son 24 saatte %22 oranında artış yaşadığını görebilmekteyiz. Poppe, lider altcoin Ethereum için kritik direnç olan 2.300 doları kırmasıyla 3.000 dolar bandına doğru ilerleyebileceği görüşünde. Poppe Twitter’da yayınladığı grafikte de 3 bin dolar bandına dikkat çekiyor. ETH’nin altcoin yatırım tavsiyeleri için ideal bir birim olduğunu söyleyebilmekteyiz.

KAVA .io (KAVA)

Kava .Io (Kava)

Yükselecek altcoinler 2021 listesinde yer alan KAVA/BTC çiftinde ani direnci kırılacak gibi görünüyor. Poppe’ye göre %86’lık bir koşu meydana gelebilir. Bu durumda 9.17 dolar seviyelerinden bahsetmek mümkündür.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (Btc)

Bitcoin yükselir mi son dakika: Bitcoin şu anda 37.960 dolar bandında seyrediyor. Analiste göre BTC 40.000 doları kırabilir. Ancak 36.000 desteğinin burada önemli olduğunu belirtmekte.

Litecoin (LTC)

Litecoin (Ltc)

Alınabilecek altcoinler arasında bir diğer birim Litecoin oluyor. LTC şu anda 135$ seviyesinde seyrediyor. Analiste göre LTC’de balina çılgınlığı sürüyor. Bu durumda birimin fiyatının %47 oranında yükselişe geçeceği bekleniyor. Ancak uzun vadede bu senaryonun oluşabileceği düşünülmekte.

Yükselecek Altcoinler: Internet Computer (ICP)

Internet Computer (Icp)

Son dönemin en iyi çıkış yapan birimi ICP olmuştu. Yükselecek coinler denilince ilk akla gelen ICP’nin son 24 saatteki artışı %38 oldu. İlerleyen günlerde 50 dolar bandını zorlayabileceği öngörülmekte.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu