Bitcoin

Bitcoin Fiyatı Yeniden 50.000 Dolar Seviyesini Test Etti!

0
(0)

Bitcoin fiyatı birkaç hafta sonra yeniden 50.000$ seviyesini test etti. Birçok analist tarafından psikolojik seviye olarak görülen 50 bin bandı, bugün itibari ile aşıldı. Lider kripto para BTC en son 2021 Nisan ayında 64 bin dolar civarında rekor seviyeye ulaşmıştı. Bu seviyenin ardından Mayıs ve Haziran ayı boyunca gerilemelere şahit olmuştuk.

Bir dönemde ise 30 ila 40 bin dolar aralığında işlem gören BTC, son günlerde güzel çıkışlar yaparak yatırımcılarını sevindiriyor. Lider kripto para Cumartesi günü 49 bin 704 dolar bandını görmüştü ve Mayıs’tan bu yana gördüğü en yüksek seviye bu idi. Bugün itibari ile de 50 bin dolar seviyesi aşıldı.

Bitcoin Yatırımcılarını Sevindiriyor, Yükseliş Devam Edecek mi?

Uzman analistler Bitcoin’in seyrine ilişkin birtakım çıkarımlarda bulunuyor. Bitcoin fiyatı güncel olarak şu anda 49.902$ seviyesinde seyrediyor. Uzman analistlere göre, BTCUSD paritesinde, BTC fiyatı bir aylık en düşük fiyatın üzerinde %11.69 oranında arttı. Analistlere göre Osilatörler Nötr sinyalleri ön plana çıkıyor. Ortalama yön endeksi ise trendin Nötr’e dair izlenim veriyor ve 28.79 çizgisinde bulunuyor.

Bitcoin Yatırımcılarını Sevindiriyor, Yükseliş Devam Edecek Mi

Analistler, bu göstergelere dayanarak oluşabilecek “yanlış al” sinyallerine dikkat çekiyor. Fiyatın yakından izlenmesi gerektiğini aktaran analistleri, Momentum’un yatırımcılar için alım satımına dair bir işlem stratejisi olabileceğine dikkat çekiyor. Ayrıca ABD’deki genel iyimserliğin, tüm piyasalara olumlu yansıyabileceği düşünülmekte. Bitcoin fiyatı dolar bazında şu anda 50235$ seviyesine gelmeye çabalıyor. İlk önemli direnç alanı burası ve bu alanın aşılmasıyla 51.131$ seviyesine doğru yükselmeler gelebilir.

Bitcoin Güncel Verileri

Bitcoin fiyatı canlı olarak 49.900$ seviyesinde mücadele ediyor. Son 24 saatte %2 oranında artan lider kripto para, Dominance değeri %43.46. Bitcoin piyasa değeri ise 937 milyar dolar seviyesinde.

 

1 Bitcoin Ne kadar ?

Bitcoin Analizi: Fiyatında Bir Sonraki Hedef Ne Olacak? 0 (0)

Bitcoin Canlı Fiyatı, Yorum ve Grafik Nereden Takip Edilir? 0 (0)

Bitcoin Analizi: Her Seviyeyi Bilen Analist Yorumladı 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu